Haber Girişi: 30.08.2021 - 19:54, Güncelleme: 30.08.2021 - 19:54

Vakalarda yeni artışlar engellenemez

 

Vakalarda yeni artışlar engellenemez

Aşılama oranı bütün nüfusa bölündüğünde 1. dozun yüzde 56, 2. dozun ise yüzde 43 olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Bu oranlarla yeni artış dönemlerini engelleyemeyiz” dedi.
HABERİMİZVAR – Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüse karşı aşılamadaki son durumu paylaşarak vatandaşlara çağrıda bulundu. Twitter hesabından paylaşım yapan Mehmet Ceyhan, “Aşı sayılarını bütün nüfusa böldüğümüzde 1. Doz oranı yüzde 56, 2. Doz oranı yüzde 43. Üstelik bu sayıların ne kadarı 2 doz Biontech, ne kadarı 2 doz Sinovac, ne kadarı 3 doz Sinovac bilmiyoruz” ifadelerini kullandı. ÇOCUKLARDA BÜYÜK VAKA ARTIŞI Bu oranlarla yeni artış dönemlerinin engellenemeyeceğini söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, “Kendimiz, ailemiz ve ülkemiz için aşılamayı hızlandırmalıyız” çağrısında bulundu. Mehmet Ceyhan, bir diğer paylaşımında da “ABD’de vaka sayıları henüz Ocak’taki düzeye ulaşmadan, çocuklarda COVID nedenli hastane yatışlarında büyük artış var” bilgisini paylaştı.
Aşılama oranı bütün nüfusa bölündüğünde 1. dozun yüzde 56, 2. dozun ise yüzde 43 olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Bu oranlarla yeni artış dönemlerini engelleyemeyiz” dedi.

HABERİMİZVAR – Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüse karşı aşılamadaki son durumu paylaşarak vatandaşlara çağrıda bulundu. Twitter hesabından paylaşım yapan Mehmet Ceyhan, “Aşı sayılarını bütün nüfusa böldüğümüzde 1. Doz oranı yüzde 56, 2. Doz oranı yüzde 43. Üstelik bu sayıların ne kadarı 2 doz Biontech, ne kadarı 2 doz Sinovac, ne kadarı 3 doz Sinovac bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARDA BÜYÜK VAKA ARTIŞI

Bu oranlarla yeni artış dönemlerinin engellenemeyeceğini söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, “Kendimiz, ailemiz ve ülkemiz için aşılamayı hızlandırmalıyız” çağrısında bulundu. Mehmet Ceyhan, bir diğer paylaşımında da “ABD’de vaka sayıları henüz Ocak’taki düzeye ulaşmadan, çocuklarda COVID nedenli hastane yatışlarında büyük artış var” bilgisini paylaştı.

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.