YEREL Haber Girişi: 23.06.2020 - 17:34, Güncelleme: 07.12.2020 - 14:05

Vali Yazıcı: Ayrım yapmadan görev yapacağız

 

Vali Yazıcı: Ayrım yapmadan görev yapacağız

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, toplumun fizyolojik ihtiyaçları konusunda sadece yardıma ihtiyaç duyan ve geliri düşük insanlardan sorumlu olduğunu belirterek, güvenlik konusunda ise yerli, yabancı, zengin ve fakir ayrımı yapmadan herkesin güvenliğinden sorumlu olduğunu ve bu bilinçle hareket ettiğini vurguladı.
haberimizvar.net- Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurumun işleyişi ve kent güvenliği hakkında bilgi aldı. Antalya gibi büyük bir şehrin asayişini ve vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan emniyet mensuplarına teşekkür eden Vali Yazıcı, kentte görev yapacağı süre boyunca çalışmaların aynı kararlılıkla sürdürülmesi için elinden gelen desteği sağlayacağını kaydetti. ANTALYA ÇOK GÜVENİLİR BİR TURİZM ŞEHRİ Vali Yazıcı “Bu şehre ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirler güven ortamına gelirler. Kendilerini güvende hissetmeleri gerekir. Bu bilinçle görev yapan Antalya Emniyet Müdürlüğü bundan sonraki süreçte de aynı özveriyle ve aynı kararlılıkla görev yapacaktır. Şimdiye kadar güzel çalışmalar yapılmış. Güçlü bir müdürlük ve kararlı bir yönetim devraldığımı gördüm. Hem olay sayıları hem de olaylar karşısındaki çalışma prensibi, başarı durumumuz, projelerimiz ve Emniyet Müdürlüğü'nün kararlılığı ve yönetim kabiliyetleri Antalya'mızın ne kadar güvenilir bir turizm şehri olduğunu ortaya koyuyor" dedi. HİÇ KİMSE YETKİSİ DIŞINA ÇIKAMAZ Emniyet Teşkilatının görev ve sorumluluklarının Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar ile belirlendiğinin altını çizen Vali Yazıcı, “Ben dâhil hiç kimse anayasada ve kanunlarda belirtilen görev alanının dışına çıkamaz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde başkalarından emir alan hainlerin artık içimizde kalmadığını düşünüyorum. 'Abisinin' ve 'ablasının' talimatıyla kimse hareket edemez. Benim bulunduğum yerde buna asla müsaade etmem. Bu konuda da hiçbir şekilde müsamaha göstermem" diye konuştu. Vali Yazıcı, toplumun fizyolojik ihtiyaçları konusunda sadece yardıma ihtiyaç duyan ve geliri düşük insanlardan sorumlu olduğunu ifade ederken güvenlik konusunda ise yerli, yabancı, zengin ve fakir ayrımı yapmadan hiçbir ayrım olmaksızın herkesin güvenliğinden sorumlu olduğunu ve bu bilinçle hareket ettiğini vurguladı. Bu şuurla Emniyet Müdürlüğü'nün yapacağı iş ve işlemleri her zaman yakından takip edeceğini belirten Vali Yazıcı “Antalya halkının ve Antalya'ya ziyaret ya da ticaret amacıyla gelen tüm yerli ve yabancı misafirlerin güvenliği bizim sorumluluğumuzda. Bunu da polis, jandarma ve sahil güvenlik birimleri ile temin etmek zorundayız. Benim sizlere inancım tam. Güzel çalışmalara hep birlikte devam edeceğiz. Türkiye'nin turizm başkenti olan Antalya'da görev yaptığımızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Hepinize görevlerinizde başarılar ve kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ve Kent Güvenlik Sistemi'ni inceleyen Vali Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve müdür yardımcılarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi 
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, toplumun fizyolojik ihtiyaçları konusunda sadece yardıma ihtiyaç duyan ve geliri düşük insanlardan sorumlu olduğunu belirterek, güvenlik konusunda ise yerli, yabancı, zengin ve fakir ayrımı yapmadan herkesin güvenliğinden sorumlu olduğunu ve bu bilinçle hareket ettiğini vurguladı.

haberimizvar.net- Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurumun işleyişi ve kent güvenliği hakkında bilgi aldı. Antalya gibi büyük bir şehrin asayişini ve vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan emniyet mensuplarına teşekkür eden Vali Yazıcı, kentte görev yapacağı süre boyunca çalışmaların aynı kararlılıkla sürdürülmesi için elinden gelen desteği sağlayacağını kaydetti.


ANTALYA ÇOK GÜVENİLİR BİR TURİZM ŞEHRİ


Vali Yazıcı “Bu şehre ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirler güven ortamına gelirler. Kendilerini güvende hissetmeleri gerekir. Bu bilinçle görev yapan Antalya Emniyet Müdürlüğü bundan sonraki süreçte de aynı özveriyle ve aynı kararlılıkla görev yapacaktır. Şimdiye kadar güzel çalışmalar yapılmış. Güçlü bir müdürlük ve kararlı bir yönetim devraldığımı gördüm. Hem olay sayıları hem de olaylar karşısındaki çalışma prensibi, başarı durumumuz, projelerimiz ve Emniyet Müdürlüğü'nün kararlılığı ve yönetim kabiliyetleri Antalya'mızın ne kadar güvenilir bir turizm şehri olduğunu ortaya koyuyor" dedi.


HİÇ KİMSE YETKİSİ DIŞINA ÇIKAMAZ


Emniyet Teşkilatının görev ve sorumluluklarının Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar ile belirlendiğinin altını çizen Vali Yazıcı, “Ben dâhil hiç kimse anayasada ve kanunlarda belirtilen görev alanının dışına çıkamaz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde başkalarından emir alan hainlerin artık içimizde kalmadığını düşünüyorum. 'Abisinin' ve 'ablasının' talimatıyla kimse hareket edemez. Benim bulunduğum yerde buna asla müsaade etmem. Bu konuda da hiçbir şekilde müsamaha göstermem" diye konuştu.


Vali Yazıcı, toplumun fizyolojik ihtiyaçları konusunda sadece yardıma ihtiyaç duyan ve geliri düşük insanlardan sorumlu olduğunu ifade ederken güvenlik konusunda ise yerli, yabancı, zengin ve fakir ayrımı yapmadan hiçbir ayrım olmaksızın herkesin güvenliğinden sorumlu olduğunu ve bu bilinçle hareket ettiğini vurguladı.


Bu şuurla Emniyet Müdürlüğü'nün yapacağı iş ve işlemleri her zaman yakından takip edeceğini belirten Vali Yazıcı “Antalya halkının ve Antalya'ya ziyaret ya da ticaret amacıyla gelen tüm yerli ve yabancı misafirlerin güvenliği bizim sorumluluğumuzda. Bunu da polis, jandarma ve sahil güvenlik birimleri ile temin etmek zorundayız. Benim sizlere inancım tam. Güzel çalışmalara hep birlikte devam edeceğiz. Türkiye'nin turizm başkenti olan Antalya'da görev yaptığımızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Hepinize görevlerinizde başarılar ve kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı.


Konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ve Kent Güvenlik Sistemi'ni inceleyen Vali Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve müdür yardımcılarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.