GÜNDEM Haber Girişi: 06.08.2021 - 02:02, Güncelleme: 06.08.2021 - 02:02

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer

 

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer

İstifa eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine yardımcısı Mahmut Özer atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özer’i atama kararı Resmi Gazete’de yayınlandı
HABERİMİZVAR – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine yardımcısı Mahmut Özer atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atama kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararda, “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereği atanmıştır” denildi.   MAHMUT ÖZER KİMDİR?   1970 tarihinde Tokat ilinde doğan Özer, 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı’nda Elektronik Mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 1994-2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.   2010’DA PROFESÖR OLDU   Özer, 2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. 2002 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent olarak göreve başladı. Özer aynı üniversitede 2005 yılında doçent, 2010 yılında da profesör unvanını aldı.   KARAELMAS’IN REKTÖRÜ   2009 yılından itibaren rektör yardımcılığı görevinde bulunurken, 2010 yılında gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinde birinci çıktıktan sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi rektörü olarak atandı. 2014 yılında rektörlük seçimlerinde de birinci olan Özer, yeniden Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü olarak atandı. 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı görevinde bulundu.   ZİYA SELÇU’UN YARDIMCISI   Ekim 2014’ten itibaren TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörlüğü, 15 Ekim 2015’ten itibaren de YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanvekilliği görevini sürdürdü. 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.   
İstifa eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine yardımcısı Mahmut Özer atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özer’i atama kararı Resmi Gazete’de yayınlandı

HABERİMİZVAR – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine yardımcısı Mahmut Özer atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atama kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararda, “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereği atanmıştır” denildi.

 

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

 

1970 tarihinde Tokat ilinde doğan Özer, 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı’nda Elektronik Mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 1994-2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

 

2010’DA PROFESÖR OLDU

 

Özer, 2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. 2002 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent olarak göreve başladı. Özer aynı üniversitede 2005 yılında doçent, 2010 yılında da profesör unvanını aldı.

 

KARAELMAS’IN REKTÖRÜ

 

2009 yılından itibaren rektör yardımcılığı görevinde bulunurken, 2010 yılında gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinde birinci çıktıktan sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi rektörü olarak atandı. 2014 yılında rektörlük seçimlerinde de birinci olan Özer, yeniden Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü olarak atandı. 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı görevinde bulundu.

 

ZİYA SELÇU’UN YARDIMCISI

 

Ekim 2014’ten itibaren TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörlüğü, 15 Ekim 2015’ten itibaren de YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanvekilliği görevini sürdürdü. 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı. 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.