Haber Girişi: 31.08.2021 - 09:50, Güncelleme: 31.08.2021 - 09:50

YKS tercih sonuçları açıklandı

 

YKS tercih sonuçları açıklandı

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Üniversite yerleştirme sonuçlarına, ‘sonuc.osym.gov.tr’ adresinden ulaşılabilecek.
haberimizvar.net- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını gecikmeli olarak bu sabah açıkladı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada, “5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021-YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler” dedi. KAYITLAR 4 EYLÜL’DE BAŞLIYOR YKS tercih sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını iki şekilde yaptırabilecek. Üniversite kayıtları 6-10 Eylül, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Kayıtların tamamlanmasının ardından ek yerleştirme işlemine geçilecek. Ek yerleştirmeye; Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YTD) puanı asgari 170 olan adaylar başvurabilecek.  
Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Üniversite yerleştirme sonuçlarına, ‘sonuc.osym.gov.tr’ adresinden ulaşılabilecek.

haberimizvar.net- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını gecikmeli olarak bu sabah açıkladı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada, “5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021- YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler” dedi.

KAYITLAR 4 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

YKS tercih sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını iki şekilde yaptırabilecek. Üniversite kayıtları 6-10 Eylül, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Kayıtların tamamlanmasının ardından ek yerleştirme işlemine geçilecek. Ek yerleştirmeye; Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YTD) puanı asgari 170 olan adaylar başvurabilecek.  

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.