Haber Girişi: 13.10.2021 - 17:04, Güncelleme: 13.10.2021 - 17:04

AÜ’de istifa

 

AÜ’de istifa

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli MYO Müdürü Faik Ardahan bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ardahan, kendisine uygulanan dayatmalar nedeniyle istifa ettiğini açıkladı
haberimizvar.net- Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Faik Ardahan bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. 5 yıldır bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini söyleyen Ardahan, “5 yıl önce atandığım Akdeniz Üniversitesi Korkuteli MYO müdürlüğünden yapılan dayatmalara daha fazla katlanmamak için 20 Eylül 2021 tarihinde istifa ettim. Belki de görev sürem içinde gerçekleştirilmesi için çok çaba harcadığım ve gerçekleştirilmesi bana nasip olduğu için kendimle ve emek veren herkesle gurur duyduğum üniversitemize geçici tahsisi yapılan arazinin, üniversitemize kesin tahsisinin yapılmasını sağlamamdır. Bu konuda benle beraber mücadele eden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.    YANLIŞ POLİTİKALAR  Ardahan istifa nedenini şöyle anlattı: “Okulumuzun öğrenci alımına kapanmış Mantarcılık Programının açılmasını ve öğrenci almasını sağladım. Bunun yanında Elektronik Haberleşme Programının açılmasını sağladım. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programını açtık fakat maalesef öğrenci alımını YÖK’ün yanlış politikaları sebebiyle gerçekleştiremedik. Görev sürem içinde toplam 13 öğretim görevlisinin mesleğe başlamasına sebep oldum. İdari personelden bir arkadaşım yüksek lisansını bitirdi, 3 arkadaşımın şef oldu, iki arkadaşımız memur kadrosuna geçti. Müdürlüğüm süresi içinde okulun fiziki problemlerinin yanında, okul arazisine yaklaşık 700 kamyon toprak döktürüp, 250’ye yakın ağaç diktirerek peyzajını tamamladım ve okulumuzun etrafı çitle çevrilmesini sağladım. Okulumuzun tamamı 35 güvenlik kamerasıyla güvenliği sağlanmakta. Şu haliyle okulumuzun önemli bir problemi kalmamıştır. Tüm bunların hepsi elbette benim görevimdi. Ben bu süre içinde görev bilincimle ve yüksek düzeyde aidiyet duygusuyla bu başarıları Korkuteli MYO da görev yapan idari ve akademik personel arkadaşlarla gerçekleştirdik.  BENİ ÇOK ÜZDÜLER  Bu onurlu görevden liyakatin esas alınmadığı ve idari bazı işlerin dayatmalarla yaptırılmaya çalışılması bir akademisyen, neredeyse 60 yaşına gelmiş ve ömrünü onurlu işler ve projeler için harcamış biri olarak beni ziyadesiyle üzmüştür. Elbette ki bu görevden aklım ve yüreğimin onayıyla istifa ettim. Fakat istifa ederek bir görevden ayrılmanın yanında akademi içinde olmaması gereken yönetim tarzlarına maruz kalmak beni daha fazla üzmüştür. Sizlerden habersiz ve sizlerin olurunu almadan müdürlük görevimi bıraktığım için beni lütfen affedin. Kalbim hala Korkuteli için çarpmaktadır. Ben Faik Ardahan olarak her zaman Korkuteli için doğru neyse onu yapmaya devam edeceğim. Hakkınızı helal edin. Yanlış hayatlara yakınsanız, hiç bir başarı cezasız kalmaz. Hakkımızda hayırlısı olsun”
Akdeniz Üniversitesi Korkuteli MYO Müdürü Faik Ardahan bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ardahan, kendisine uygulanan dayatmalar nedeniyle istifa ettiğini açıkladı

haberimizvar.net- Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Faik Ardahan bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. 5 yıldır bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini söyleyen Ardahan, “5 yıl önce atandığım Akdeniz Üniversitesi Korkuteli MYO müdürlüğünden yapılan dayatmalara daha fazla katlanmamak için 20 Eylül 2021 tarihinde istifa ettim. Belki de görev sürem içinde gerçekleştirilmesi için çok çaba harcadığım ve gerçekleştirilmesi bana nasip olduğu için kendimle ve emek veren herkesle gurur duyduğum üniversitemize geçici tahsisi yapılan arazinin, üniversitemize kesin tahsisinin yapılmasını sağlamamdır. Bu konuda benle beraber mücadele eden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

YANLIŞ POLİTİKALAR 

Ardahan istifa nedenini şöyle anlattı: “Okulumuzun öğrenci alımına kapanmış Mantarcılık Programının açılmasını ve öğrenci almasını sağladım. Bunun yanında Elektronik Haberleşme Programının açılmasını sağladım. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programını açtık fakat maalesef öğrenci alımını YÖK’ün yanlış politikaları sebebiyle gerçekleştiremedik. Görev sürem içinde toplam 13 öğretim görevlisinin mesleğe başlamasına sebep oldum. İdari personelden bir arkadaşım yüksek lisansını bitirdi, 3 arkadaşımın şef oldu, iki arkadaşımız memur kadrosuna geçti. Müdürlüğüm süresi içinde okulun fiziki problemlerinin yanında, okul arazisine yaklaşık 700 kamyon toprak döktürüp, 250’ye yakın ağaç diktirerek peyzajını tamamladım ve okulumuzun etrafı çitle çevrilmesini sağladım. Okulumuzun tamamı 35 güvenlik kamerasıyla güvenliği sağlanmakta. Şu haliyle okulumuzun önemli bir problemi kalmamıştır.

Tüm bunların hepsi elbette benim görevimdi. Ben bu süre içinde görev bilincimle ve yüksek düzeyde aidiyet duygusuyla bu başarıları Korkuteli MYO da görev yapan idari ve akademik personel arkadaşlarla gerçekleştirdik.

 BENİ ÇOK ÜZDÜLER 

Bu onurlu görevden liyakatin esas alınmadığı ve idari bazı işlerin dayatmalarla yaptırılmaya çalışılması bir akademisyen, neredeyse 60 yaşına gelmiş ve ömrünü onurlu işler ve projeler için harcamış biri olarak beni ziyadesiyle üzmüştür. Elbette ki bu görevden aklım ve yüreğimin onayıyla istifa ettim. Fakat istifa ederek bir görevden ayrılmanın yanında akademi içinde olmaması gereken yönetim tarzlarına maruz kalmak beni daha fazla üzmüştür.

Sizlerden habersiz ve sizlerin olurunu almadan müdürlük görevimi bıraktığım için beni lütfen affedin. Kalbim hala Korkuteli için çarpmaktadır. Ben Faik Ardahan olarak her zaman Korkuteli için doğru neyse onu yapmaya devam edeceğim. Hakkınızı helal edin.

Yanlış hayatlara yakınsanız, hiç bir başarı cezasız kalmaz. Hakkımızda hayırlısı olsun”

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.