Bakandan vatandaşa tasarruf tavsiyesine karşı halkın bakanlara yapacağı tasarruf tedbirlerine az kaldı

GÜNDEM 30.09.2022 - 11:25, Güncelleme: 30.09.2022 - 11:25
 

Bakandan vatandaşa tasarruf tavsiyesine karşı halkın bakanlara yapacağı tasarruf tedbirlerine az kaldı

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, hayat pahalılığı karşısında inim inim inleyen, evine ekmek götüremeyen, elektrik ve doğal gaz faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşa “Aklınla verimli yaşa” adlı tasarruf tedbirleriyle ilgili bir kitap hazırlatmış.

Kendisi ise 250-300 beygirlik makam aracı kullanan bakana sormazlar mı şimdi. Sayın Bakan madem ülke olarak tasarruf yapacağız siz ülkeyi yöneten bir Bakan olarak ilkönce neden kendinden başlamazsın tasarruf tedbirlerine. Mesela bindiğin makam arabasının beygirlerini 300 den, 100 beygire düşürsen gideceğiniz yere yine gidersiniz. Ayrıca 200 beygirden tasarruf etmiş olursunuz bunun samanı var, arpası var değil mi? Bakan beyin hazırlattığı kitaptan birkaç örnek verecek olursak Banyoya kum saati koyun, 4 dakikadan fazla duş yapmayın. Ütü bitmeden 1-2 dakika önce prizden çekin, kalan ısıyı kullanın. Alt katlar için asansöre binmeyin, mutlaka merdiven kullanın gibi çeşitli çok veciz öneriler sunmuş Sayın Bakan. Vatandaş bütün bunları zaten yapıyordur, hatta bakanın aklına bile gelmeyecek tasarruf tedbirlerini uygulamaya sokmuştur bile halkımız. Oysa halkımız beklerdi ki; Sayın Bakan ve kabinesi, hatta hükümeti oluşturan bütün 300 beygirlik Bakanlar, müsteşarlar, müdürler ülkenin içinden geçtiği bu zor günlerde halkına örnek olsunlar. Mesela üç, beş maaş alan ne kadar torpilli varsa maaşları tek bir maaşa indirilmeliydi. Sayın Bakan, Bakanlar kurulu toplantısında elini masaya vurup, arkadaşlar malum bizden kaynaklanmayan, dış güçlerin oyunlarıyla ülkemiz zor bir dönemden geçiyor önerim şudur. Biliyorsunuz Avrupa fakir bir ülke, rafları boş, yiyecek bulmakta zorlanıyorlar, Bakanları, vekilleri katkı olsun diye işe bisikletle gidip geliyorlar, hadi bizim yollarda bisiklete binmek zor ve tehlikeli, hiç olmazsa servis kiralayalım ülke düze çıkasıya kadar işten eve, evden işe servislerle gidip gelelim demiş midir? HALKIMIZDAN BAKAN VE ZİHNİYETİNE ÖNERİLER Sayın bakan 20 senedir sırtımızda boza pişirdiniz. Bizim ahlak yapımızı değiştirdiniz, biz haramdan, yalandan korkan bir millettik, siz çalıyorlar ama yapıyorlar diye saçma sapan bir düşüncenin mimarı oldunuz. Ülkenin bütün kaynaklarını fütursuzca kullandınız, sattınız, peşkeş çektiniz, şimdi deniz bitti diye tasarruf tedbirleri yayınlıyorsunuz. Halkımız 20 senelik iktidarınız sürece yaşadıklarına dair size ve sahip olduğunuz siyasi zihniyete bir tasarruf mektubu hazırlıyor. Bu mektubu bastırıp kitap haline getirecek bütçesi olmadığı için seçim sandığını bekliyor. Halkın hükümete önereceği tasarruf mektubu ucu birazda yanık olarak seçim sandığına atılacak. Sandıktan çıkan sonuç hiç şaşırtıcı olmayacak ve ülkenin en büyük tasarruf atağı olacak. Ülke AKP zihniyetinden kurtulduğu an, kendiliğinden birçok lüzumsuz harcamadan kurtulacak. Merak ediyorsanız mektubun içeriğini, getirin sandığı milletin önüne
Enerji Bakanı Fatih Dönmez, hayat pahalılığı karşısında inim inim inleyen, evine ekmek götüremeyen, elektrik ve doğal gaz faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşa “Aklınla verimli yaşa” adlı tasarruf tedbirleriyle ilgili bir kitap hazırlatmış.

Kendisi ise 250-300 beygirlik makam aracı kullanan bakana sormazlar mı şimdi.

Sayın Bakan madem ülke olarak tasarruf yapacağız siz ülkeyi yöneten bir Bakan olarak ilkönce neden kendinden başlamazsın tasarruf tedbirlerine.

Mesela bindiğin makam arabasının beygirlerini 300 den, 100 beygire düşürsen gideceğiniz yere yine gidersiniz.

Ayrıca 200 beygirden tasarruf etmiş olursunuz bunun samanı var, arpası var değil mi?

Bakan beyin hazırlattığı kitaptan birkaç örnek verecek olursak

Banyoya kum saati koyun, 4 dakikadan fazla duş yapmayın.

Ütü bitmeden 1-2 dakika önce prizden çekin, kalan ısıyı kullanın.

Alt katlar için asansöre binmeyin, mutlaka merdiven kullanın gibi çeşitli çok veciz öneriler sunmuş Sayın Bakan.

Vatandaş bütün bunları zaten yapıyordur, hatta bakanın aklına bile gelmeyecek tasarruf tedbirlerini uygulamaya sokmuştur bile halkımız.

Oysa halkımız beklerdi ki; Sayın Bakan ve kabinesi, hatta hükümeti oluşturan bütün 300 beygirlik Bakanlar, müsteşarlar, müdürler ülkenin içinden geçtiği bu zor günlerde halkına örnek olsunlar.

Mesela üç, beş maaş alan ne kadar torpilli varsa maaşları tek bir maaşa indirilmeliydi.

Sayın Bakan, Bakanlar kurulu toplantısında elini masaya vurup, arkadaşlar malum bizden kaynaklanmayan, dış güçlerin oyunlarıyla ülkemiz zor bir dönemden geçiyor önerim şudur.

Biliyorsunuz Avrupa fakir bir ülke, rafları boş, yiyecek bulmakta zorlanıyorlar, Bakanları, vekilleri katkı olsun diye işe bisikletle gidip geliyorlar, hadi bizim yollarda bisiklete binmek zor ve tehlikeli, hiç olmazsa servis kiralayalım ülke düze çıkasıya kadar işten eve, evden işe servislerle gidip gelelim demiş midir?

HALKIMIZDAN BAKAN VE ZİHNİYETİNE ÖNERİLER

Sayın bakan 20 senedir sırtımızda boza pişirdiniz.

Bizim ahlak yapımızı değiştirdiniz, biz haramdan, yalandan korkan bir millettik, siz çalıyorlar ama yapıyorlar diye saçma sapan bir düşüncenin mimarı oldunuz.

Ülkenin bütün kaynaklarını fütursuzca kullandınız, sattınız, peşkeş çektiniz, şimdi deniz bitti diye tasarruf tedbirleri yayınlıyorsunuz.

Halkımız 20 senelik iktidarınız sürece yaşadıklarına dair size ve sahip olduğunuz siyasi zihniyete bir tasarruf mektubu hazırlıyor.

Bu mektubu bastırıp kitap haline getirecek bütçesi olmadığı için seçim sandığını bekliyor.

Halkın hükümete önereceği tasarruf mektubu ucu birazda yanık olarak seçim sandığına atılacak.

Sandıktan çıkan sonuç hiç şaşırtıcı olmayacak ve ülkenin en büyük tasarruf atağı olacak.

Ülke AKP zihniyetinden kurtulduğu an, kendiliğinden birçok lüzumsuz harcamadan kurtulacak.

Merak ediyorsanız mektubun içeriğini, getirin sandığı milletin önüne

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.