Haber Girişi: 25.09.2021 - 17:47, Güncelleme: 25.09.2021 - 17:47

Erdoğan’dan muhalefete: Sözde elit, özde lümpen

 

Erdoğan’dan muhalefete: Sözde elit, özde lümpen

‘Z kuşağı’ ifadesine “Biz gençlerimizi harflerle tanımlayanların ötesinde bir karaktere sahibiz” diye çıkışan Erdoğan, “Bunlar Batı karşısında ezik, kendi halkına karşı küstahtırlar. Sözde elit, özde lümpen bu kifayetsiz güruha kulak asmayın” dedi.
haberimizvar.net- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest 2021’e katıldı. Kısıklı’daki konutundan helikopterle alana gelen Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar ile birlikte ‘Milli Kanatlar’ gösterisini izledi. Gösteriden sonra konuşma yapan Erdoğan, “Bugün yerli ve milli teknolojilerimizdeki başarıları konuşabiliyorsak bunda son 19 yılda atılan adımların çok büyük bir payı bulunuyor. 19 yıldır yaptığımız yatırım ve atılımlarla gençlerimizin yaktığı teknoloji ateşinin altyapısını hazırlıyoruz” dedi. PIRLANTA GİBİ BİR GENÇLİK GÖRÜYORUM Erdoğan şunları söyledi: “Varsın birileri bizim gençlerimizi tanımak yerine sizleri harflerle kategorilere ayırarak tanımaya çalışsın. Varsın birileri bu ülkenin gençlerine vizyon ve ufuk çizmek yerine gençlerimizi kısır gündemlerine alet etmeye çalışsın. Varsın birileri hiçbir ayrım yapmadan bu ülkenin gençlerini kucaklamak yerine siyasi ikballeri ve hırsları uğruna kutuplaştırmanın peşine düşsün. Biz gençlerimize inanıyoruz. Biz gençlerimizi harflerle tanımlayanların fersah fersah ötesinde bir karaktere, bir vizyona sahip olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bugün burada dünyanın seyrini değiştirecek olan uzay yolcularını, bilim insanlarını, pilotları, mühendisleri evet karşımda fizikçileri görüyorum. Bugün burada ülkemizi güvenle, huzurla teslim edeceğimiz pırlanta gibi bir gençlik görüyorum”. SÖZDE ELİT, ÖZDE LÜMPEN BU GÜRUH “Ülkemizde de siyaseti ekonomiyi savunmayı diplomasiyi bilimi milletin gözü yerine başkalarının gözünde gören, okuyan bir kesim bulunuyor. Bunlar ülkeye ve millete ne hizmet ederler ne de hizmet edilmesine izin verirler. Bunlar ilimde, bilimde, sanatta, sporda, kültürde ne özgün bir eser ortaya koyarlar ne de sizin gibi gençlerimizin ürettiği değerleri takdir ederler. Bunlar Batı ülkelerindeki her şeyi çok iyi her hizmet ve ürünü çok kaliteli, bizde ise tam tersine her şeyi çok pespaye çok kalitesiz görürler. Bunlar Batı karşısında olabildiğince ezik, kendi halkına ve ülkesine karşı son derece kaba ve küstahtırlar. Kendi mahallesinin dışına çıkmayan sözde elit, özde lümpen bu kifayetsiz güruhu bizim gibi sizler de gayet iyi tanıyorsunuz”.  BUNLAR KADROLU FELAKET TELLALI “Aynı şekilde bugüne kadar ne başarmışsak, ülkemizi hangi alanlarda ileriye taşımışsak bunlara rağmen başardığımızı da sizler biliyorsunuz. 40 yıllık siyasi hayatı çetin mücadelelerle dolu bir büyüğünüz olarak sizlere şu gerçekleri hatırlatmak istiyoruz; size başaramazsınız diye üst perdeden ahkam kesenlerin sözlerine asla kulak asmayın. Heyecanınızı anlamayanlara yeteneğinizi küçümseyenlere sizi kafalarındaki, dar kalıplara hapsetmeye çalışanlara asla pirim vermeyin. Kendi başarısızlıklarına sizi ortak etmelerine kesinlikle rıza göstermeyin. Kadrolu felaket tellallarının hayallerinizle aranıza girmesine asla müsaade etmeyin. Sizler bizim en büyük varlığımız bu ülkenin en büyük hazinesisiniz”.  
‘Z kuşağı’ ifadesine “Biz gençlerimizi harflerle tanımlayanların ötesinde bir karaktere sahibiz” diye çıkışan Erdoğan, “Bunlar Batı karşısında ezik, kendi halkına karşı küstahtırlar. Sözde elit, özde lümpen bu kifayetsiz güruha kulak asmayın” dedi.

haberimizvar.net- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest 2021’e katıldı. Kısıklı’daki konutundan helikopterle alana gelen Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar ile birlikte ‘Milli Kanatlar’ gösterisini izledi. Gösteriden sonra konuşma yapan Erdoğan, “Bugün yerli ve milli teknolojilerimizdeki başarıları konuşabiliyorsak bunda son 19 yılda atılan adımların çok büyük bir payı bulunuyor. 19 yıldır yaptığımız yatırım ve atılımlarla gençlerimizin yaktığı teknoloji ateşinin altyapısını hazırlıyoruz” dedi.

PIRLANTA GİBİ BİR GENÇLİK GÖRÜYORUM

Erdoğan şunları söyledi: “Varsın birileri bizim gençlerimizi tanımak yerine sizleri harflerle kategorilere ayırarak tanımaya çalışsın. Varsın birileri bu ülkenin gençlerine vizyon ve ufuk çizmek yerine gençlerimizi kısır gündemlerine alet etmeye çalışsın. Varsın birileri hiçbir ayrım yapmadan bu ülkenin gençlerini kucaklamak yerine siyasi ikballeri ve hırsları uğruna kutuplaştırmanın peşine düşsün. Biz gençlerimize inanıyoruz. Biz gençlerimizi harflerle tanımlayanların fersah fersah ötesinde bir karaktere, bir vizyona sahip olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bugün burada dünyanın seyrini değiştirecek olan uzay yolcularını, bilim insanlarını, pilotları, mühendisleri evet karşımda fizikçileri görüyorum. Bugün burada ülkemizi güvenle, huzurla teslim edeceğimiz pırlanta gibi bir gençlik görüyorum”.

SÖZDE ELİT, ÖZDE LÜMPEN BU GÜRUH

“Ülkemizde de siyaseti ekonomiyi savunmayı diplomasiyi bilimi milletin gözü yerine başkalarının gözünde gören, okuyan bir kesim bulunuyor. Bunlar ülkeye ve millete ne hizmet ederler ne de hizmet edilmesine izin verirler. Bunlar ilimde, bilimde, sanatta, sporda, kültürde ne özgün bir eser ortaya koyarlar ne de sizin gibi gençlerimizin ürettiği değerleri takdir ederler. Bunlar Batı ülkelerindeki her şeyi çok iyi her hizmet ve ürünü çok kaliteli, bizde ise tam tersine her şeyi çok pespaye çok kalitesiz görürler. Bunlar Batı karşısında olabildiğince ezik, kendi halkına ve ülkesine karşı son derece kaba ve küstahtırlar. Kendi mahallesinin dışına çıkmayan sözde elit, özde lümpen bu kifayetsiz güruhu bizim gibi sizler de gayet iyi tanıyorsunuz”. 

BUNLAR KADROLU FELAKET TELLALI

“Aynı şekilde bugüne kadar ne başarmışsak, ülkemizi hangi alanlarda ileriye taşımışsak bunlara rağmen başardığımızı da sizler biliyorsunuz. 40 yıllık siyasi hayatı çetin mücadelelerle dolu bir büyüğünüz olarak sizlere şu gerçekleri hatırlatmak istiyoruz; size başaramazsınız diye üst perdeden ahkam kesenlerin sözlerine asla kulak asmayın. Heyecanınızı anlamayanlara yeteneğinizi küçümseyenlere sizi kafalarındaki, dar kalıplara hapsetmeye çalışanlara asla pirim vermeyin. Kendi başarısızlıklarına sizi ortak etmelerine kesinlikle rıza göstermeyin. Kadrolu felaket tellallarının hayallerinizle aranıza girmesine asla müsaade etmeyin. Sizler bizim en büyük varlığımız bu ülkenin en büyük hazinesisiniz”.  

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.