İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Toprak hırsızlığında  SON PERDE!
Toprak hırsızlığında SON PERDE!
Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 12:45
 
CHP’den turizm zirvesi
CHP Genel Merkezi İstanbul’da Yerel Yönetimler ve Turizm Zirvesi düzenledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun katıldığı zirvede Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul da yer aldı.
TURİZM Haberi
CHP’den turizm zirvesi

haberimizvar.net-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da gerçekleşen Yerel Yönetimler ve Turizm Zirvesi’nin açılışında konuştu. CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen programa, CHP'li belediye başkanları da katılırken, Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, tartışmaların odağında olan Kanal İstanbul projesi üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. 

İHANETİN KATMERLİSİ

Kılıçdaroğlu, "Şimdi ihanetin katmerlisi geliyor. Bir kişi ben yapacağım diyor. İlla ben Karadeniz’i Marmara ile buluşturacağım diyor. Yapamazsın kardeşim. Zaten yapamayacaksın. Zaten ilk seçimde gideceksin. Hiç kimse buna para ayırmaya kalkmasın. Ayırdıkları paranın kuruşu dahi verilmeyecek. İstanbul’a ihanete doymadılar mı? Bir tarih bir kültür rant için mahvedilir mi?" ifadelerini kullandı.

MEYDANLAR YASAKLANMAMALI

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Ayasofya’yı Sultanahmet’i düşünün. Baktığınız zaman arkasında yüksek beton blokları. Kent estetiği kavramının ne kadar değerli olduğunu anlıyoruz. Her kentin meydanları var. Yüzbinlerce insan nerede toplanacak, nerede eğlenecek, nerede miting yapacak? Yüz milyonlar enerjisini nerede boşaltacak? Meydanlarda. Meydanları yasakladığınızda turist neden gelsin? Sadece ülkelerin değil metropollerin de yarıştığı bir 21. yüzyıldayız. Elbette bu yarışma içinde kentlerin kimliği önemlidir. Kentin kirliliklerden arınması lazım. Kente gelen kişi kentin kimliğini bilmeli. Çarpık kentleşme varsa kent kimliğini kaybeder. En tipik örneği İstanbul’dur. Bir siyasal anlayış sonradan dönüp bir iç hesaplaşmayla ‘Biz ihanet etti, etmeye devam ediyoruz’ diyorsa oturup hepimizin düşünmesi lazım. Sadece İstanbul’a ihanet midir bu? Yoksa bu Türkiye’nin tarihine de bir ihanet midir? Bunu böyle anlamak gerekiyor.T abela kirliliğinin yaşandığı bir kentle tabela kirliliğinin olmadığı bir metropol düşünün. Başına her an bir tabela düşebilir.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

stanbul’un tarihini kültürünü korumak zorundayız. Bu kadim şehrin bütün sorunlarını çözmek zorundayız. Şimdi ihanetin katmerlisi geliyor.Bir kişi ben yapacağım diyor. İlla ben Karadeniz’i Marmara ile buluşturacağım diyor. Yapamazsın kardeşim. Zaten yapamayacaksın. Zaten ilk seçimde gideceksin. Hiç kimse buna para ayırmaya kalkmasın. Ayırdıkları paranın kuruşu dahi verilmeyecek.İstanbul’a ihanete doymadılar mı? Bir tarih bir kültür rant için mahvedilir mi?” 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP’den, turizm, zirvesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı