Haber Girişi: 12.03.2020 - 13:56, Güncelleme: 07.12.2020 - 14:05

İmar planı Büyükşehir Meclisi'nde onaylandı

 

İmar planı Büyükşehir Meclisi'nde onaylandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez İlçesi Duraliler Mahallesi'nde mahkeme kararı ile plansız kalan bölgeyi mahalle sakinlerinin isteklerini de dikkate alarak yeniden planladı. Duraliler'de modern ve sağlıklı kentleşmeye imkan veren imar planı Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından onaylandı.
haberimizvar.net-Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, seçim öncesinde Duraliler sakinlerine verdiği sözü tuttu. Başkan Böcek'in talimatıyla herkesin memnun olduğu bir planlamayı hayata geçirmek için özenli bir çalışma gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yargı iptalleri nedeniyle plansız kalan bölgeyi halkın görüşlerini de alarak yeniden planladı. Çalışmada, iptale konu edilen eski planlarda vatandaşlar tarafından dile getirilen şikâyet ve istekler dikkate alındı. Başkan Muhittin Böcek'in “Planlı, kurallı, kimlikli bir kent" söylemine uygun olarak yapılan çalışmalarda, halkın lehine ve esnek bir plan yaklaşımı ile bölge sakinlerini memnun edecek bir imar planı hayata geçirildi. ÇOK ZAMAN KAYBEDİLDİ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1/5000 Ölçekli Nazım ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin 9 Mart Pazartesi günü yapılan toplantısında uygun görülerek yürürlüğe girdi. Bölge halkının çok zaman kaybettiğini söyleyen Başkan Böcek, herkesin hemfikir olduğu bir planlamayı hayata geçirmek için büyük özen gösterdiklerini söyledi. Başkan Böcek, Duraliler planlarının bölge halkına hayırlı olmasını diledi. SÜREÇ HALKLA BİRLİKTE YÜRÜTÜLDÜ Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Duraliler'de Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan imar planlama çalışmalarını başından beri bölge sakinleri ile birlikte yürüttü. Başkan Böcek, Duraliler halkı ile üç kez bir araya gelmiş, vatandaşın isteklerini dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunmuştu. Duraliler sakinleri, çalışmayı yürüten teknik ekip tarafından planlama aşamalarında sürekli bilgilendirilmişti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez İlçesi Duraliler Mahallesi'nde mahkeme kararı ile plansız kalan bölgeyi mahalle sakinlerinin isteklerini de dikkate alarak yeniden planladı. Duraliler'de modern ve sağlıklı kentleşmeye imkan veren imar planı Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından onaylandı.

haberimizvar.net-Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, seçim öncesinde Duraliler sakinlerine verdiği sözü tuttu. Başkan Böcek'in talimatıyla herkesin memnun olduğu bir planlamayı hayata geçirmek için özenli bir çalışma gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yargı iptalleri nedeniyle plansız kalan bölgeyi halkın görüşlerini de alarak yeniden planladı. Çalışmada, iptale konu edilen eski planlarda vatandaşlar tarafından dile getirilen şikâyet ve istekler dikkate alındı. Başkan Muhittin Böcek'in “Planlı, kurallı, kimlikli bir kent" söylemine uygun olarak yapılan çalışmalarda, halkın lehine ve esnek bir plan yaklaşımı ile bölge sakinlerini memnun edecek bir imar planı hayata geçirildi.

ÇOK ZAMAN KAYBEDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1/5000 Ölçekli Nazım ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin 9 Mart Pazartesi günü yapılan toplantısında uygun görülerek yürürlüğe girdi. Bölge halkının çok zaman kaybettiğini söyleyen Başkan Böcek, herkesin hemfikir olduğu bir planlamayı hayata geçirmek için büyük özen gösterdiklerini söyledi. Başkan Böcek, Duraliler planlarının bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

SÜREÇ HALKLA BİRLİKTE YÜRÜTÜLDÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Duraliler'de Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan imar planlama çalışmalarını başından beri bölge sakinleri ile birlikte yürüttü. Başkan Böcek, Duraliler halkı ile üç kez bir araya gelmiş, vatandaşın isteklerini dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunmuştu. Duraliler sakinleri, çalışmayı yürüten teknik ekip tarafından planlama aşamalarında sürekli bilgilendirilmişti.

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.