Haber Girişi: 26.09.2021 - 16:04, Güncelleme: 26.09.2021 - 16:04

Karantinadaki sınıf sayısı artıyor

 

Karantinadaki sınıf sayısı artıyor

Veli-Der, karantinaya alınan sınıf sayısının 1630’a çıktığını duyurdu. 40 bin öğrencinin yüz yüze eğitine devam edemediği dile getirildi. Antalya’da en az 37 sınıfın daha karantinaya alındığı duyurulan raporda, artışın 3 katından fazla olduğu belirtildi.
haberimizvar.net-  Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte yeterli önlemlerin alınmaması, aşılama oranının düşüklüğü gibi nedenlerle sınıflar tek tek karantinaya alınıyor. Öğrenci Veli Derneği’nin (Veli-Der) hazırladığı 3. hafta raporuna göre son bir haftada 1019 sınıf daha karantinaya alındı. Toplam karantinaya alınan sınıf sayısı 1630’a çıktı. Antalya’da en az 37 sınıfın daha karantinaya alındığı duyurulan raporda, artışın 3 katından fazla olduğu belirtildi. 40 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖREMİYOR Veli-Der’in hazırladığı raporda, “MEB’in yayımladığı son istatistiklerde, derslik başına düşen öğrenci ortalaması 26 olarak açıklanmıştı. Bu veri üzerinden bir değerlendirme yaptığımızda; alınmayan önlemler nedeniyle en az 40 bin öğrenci yüz yüze eğitime devam edememektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, kapatılan hiçbir okulun olmadığını açıklamıştı. İkinci hafta raporumuzda Ordu Aybastı Fen Lisesi’nin kapatıldığını söylemiştik. Bu bilgi doğrulandı”.  BÜTÜN SINIFLARI KAPATILAN OKUL “Bu hafta da Giresun’dan derneğimize ulaşan velilerin verdiği bilgi doğrultusunda; Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi’nin bütün sınıflarının kapatıldığını öğrendik. Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi’ndeki 216 öğrencinin 111’inin pansiyonda kaldığı, 61 öğrenciye pozitif tanısı konulduğu, pansiyonun üst katında pozitif tanısı konulan öğrencilerin pansiyonda kalarak uzaktan eğitime devam ettiği, diğer öğrencilerin de pansiyonda kalmaya devam ettiği bilgisi konusunda yetkilileri acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz”. KARANTİNADAKİ SINIFLARIN LİSTESİ Raporda il il karantinaya alınan sınıfların bilgisi de artış oranları ile birlikte şu şekilde paylaşıldı: İSTANBUL: Son bir haftada en az 188 sınıf karantinaya alındı. 2. haftadaki sayının 2 katına ulaşıldı. İZMİR: En az 143 sınıf daha karantinada. İki katı artış var. ADANA: Son bir hafta içinde en az 5 sınıf karantinaya alındı. ANKARA: Yalnızca Çankaya ve Yenimahalle’de en az 50 sınıf karantinada. 2. hafta verilerine göre 2 katına ulaşan bir artış var. ANTALYA: En az 37 sınıf daha karantinada. Artış 3 katından fazla. BURSA: En az 91 sınıf daha karantinaya alındı. 7 kat artış var. ÇANAKKALE: 29 sınıf, 4 yurt odası daha karantinaya alındı. Geçen haftaya göre karantina sayısı 2 katını geçmiş durumda. (15 öğretmen 91 öğrenci pozitif, 5 öğretmen 66 öğrenci temaslı) EDİRNE: En az 7 sınıf daha karantinaya alındı. Son 2 haftada en az 15’e yükselerek 2 katı aştı. ERZİNCAN: Yalnızca merkezde en az 25 sınıf karantinaya alındı. ESKİŞEHİR: En az 25 sınıf karantinaya alındı. Geçen haftaya göre en az 2 kat artış var.  
Veli-Der, karantinaya alınan sınıf sayısının 1630’a çıktığını duyurdu. 40 bin öğrencinin yüz yüze eğitine devam edemediği dile getirildi. Antalya’da en az 37 sınıfın daha karantinaya alındığı duyurulan raporda, artışın 3 katından fazla olduğu belirtildi.

haberimizvar.net-  Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte yeterli önlemlerin alınmaması, aşılama oranının düşüklüğü gibi nedenlerle sınıflar tek tek karantinaya alınıyor. Öğrenci Veli Derneği’nin (Veli-Der) hazırladığı 3. hafta raporuna göre son bir haftada 1019 sınıf daha karantinaya alındı. Toplam karantinaya alınan sınıf sayısı 1630’a çıktı. Antalya’da en az 37 sınıfın daha karantinaya alındığı duyurulan raporda, artışın 3 katından fazla olduğu belirtildi.

40 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖREMİYOR

Veli-Der’in hazırladığı raporda, “MEB’in yayımladığı son istatistiklerde, derslik başına düşen öğrenci ortalaması 26 olarak açıklanmıştı. Bu veri üzerinden bir değerlendirme yaptığımızda; alınmayan önlemler nedeniyle en az 40 bin öğrenci yüz yüze eğitime devam edememektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, kapatılan hiçbir okulun olmadığını açıklamıştı. İkinci hafta raporumuzda Ordu Aybastı Fen Lisesi’nin kapatıldığını söylemiştik. Bu bilgi doğrulandı”. 

BÜTÜN SINIFLARI KAPATILAN OKUL


“Bu hafta da Giresun’dan derneğimize ulaşan velilerin verdiği bilgi doğrultusunda; Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi’nin bütün sınıflarının kapatıldığını öğrendik. Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi’ndeki 216 öğrencinin 111’inin pansiyonda kaldığı, 61 öğrenciye pozitif tanısı konulduğu, pansiyonun üst katında pozitif tanısı konulan öğrencilerin pansiyonda kalarak uzaktan eğitime devam ettiği, diğer öğrencilerin de pansiyonda kalmaya devam ettiği bilgisi konusunda yetkilileri acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz”.

KARANTİNADAKİ SINIFLARIN LİSTESİ

Raporda il il karantinaya alınan sınıfların bilgisi de artış oranları ile birlikte şu şekilde paylaşıldı:
İSTANBUL: Son bir haftada en az 188 sınıf karantinaya alındı. 2. haftadaki sayının 2 katına ulaşıldı.
İZMİR: En az 143 sınıf daha karantinada. İki katı artış var.
ADANA: Son bir hafta içinde en az 5 sınıf karantinaya alındı.
ANKARA: Yalnızca Çankaya ve Yenimahalle’de en az 50 sınıf karantinada. 2. hafta verilerine göre 2 katına ulaşan bir artış var.
ANTALYA: En az 37 sınıf daha karantinada. Artış 3 katından fazla.
BURSA: En az 91 sınıf daha karantinaya alındı. 7 kat artış var.
ÇANAKKALE: 29 sınıf, 4 yurt odası daha karantinaya alındı. Geçen haftaya göre karantina sayısı 2 katını geçmiş durumda. (15 öğretmen 91 öğrenci pozitif, 5 öğretmen 66 öğrenci temaslı)
EDİRNE: En az 7 sınıf daha karantinaya alındı. Son 2 haftada en az 15’e yükselerek 2 katı aştı.
ERZİNCAN: Yalnızca merkezde en az 25 sınıf karantinaya alındı.
ESKİŞEHİR: En az 25 sınıf karantinaya alındı. Geçen haftaya göre en az 2 kat artış var.  

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.