Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÜNDEM () - Haber Merkezi | Haber Girişi: 16.03.2021 - 16:15, Güncelleme: 16.03.2021 - 16:15

Müdür çarşaflı dersi biliyormuş

 

Müdür çarşaflı dersi biliyormuş

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun’un çarşaflı imam eşiyle birlikte derse girdiği ortaya çıktı. SOL Parti Antalya İl Örgütü’nden yapılan açıklamada ise uygulamanın suç olduğu kaydedildi.
haberimizvar.net- Antalya Finike’de İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün derslere çarşafla giren imam eşinden haberinin olduğu ortaya çıktı. Müdür Cengiz Coşkun’un çarşaflı öğretmenle daha önce derslere girdiği öğrenildi. Coşkun derste öğrencilerle sohbet ederken imam eşi de kendisine yardımcı oldu. Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri daha önce BirGün’e yaptığı açıklamada çarşafla derse girildiğinden haberleri olmadığını açıklamıştı. Öte yandan daha önce 2 gün okula giden ilkokul öğrencileri EBA Destek noktalarına 5 gün gitmeye başladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Finike’den bir öğretmen, Yeşilköy, Dağbağ, Çamlıbel, Yazır köylerinde, EBA destek noktaları adı altında imamlar ve çarşaflı eşleri tarafından müfredat dışı ders verildiğini söyledi. HAFTA İÇİ HER GÜN Öğretmen, saat 12.40’ta okuldan çıkan öğrencilerin direkt olarak söz konusu okullara gittiğini belirterek, “Beş gün bu noktalarda eğitim alıyorlarmış. İmamlar ve imam eşleri derse giriyor. Okullar normalde kapalı ama bunlar EBA destek noktası altında açılmış okullar” dedi. *** Hesabını soracağız SOL Parti Antalya İl Örgütü konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada şunlar dendi: “Finike’de ortaya çıkan olay AKP-MHP koalisyonunun nasıl bir eğitim ve toplum anlayışını halka dayattığını göstermesi açısından güzel bir örnek. Hem Çamlıbel ve Yazır köylerinde çalışan imamlar, hem de Yeşilköy ve Dağbağ köylerinde çalışan imam eşleri çocuklara müfredat ve eğitim programlarında bulunmayan Arapça dersi vermektedirler. İmam eşleri yüzlerini de kapatan bir çarşafla derslere girmektedir. Finike Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerici, partizanca, ayırımcı uygulamaları yasalara, anayasaya ve çocuk hakları bildirgesine aykırıdır ve suçtur. Bunun hesabını soracağız ve sormaya da devam edeceğiz. Finike halkı gerici faşist güruhu SOL’layıp geçecektir.” *** Ne olmuştu? Finike’de 4 köy okulunun ikisinde köy imamları, ikisinde ise eşleri ders vermeye başlamıştı. Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşaflı şekilde girdiği ortaya çıkmıştı. BirGün’ün haberinin ardından Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı. Kaynak: Birgün/ Mustafa Kömüş   ilgili haber: İmamın eşi çarşafla derse giriyor İmam eşinin çarşaflı derse girmesine ilişkin soruşturma açıldı  
Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun’un çarşaflı imam eşiyle birlikte derse girdiği ortaya çıktı. SOL Parti Antalya İl Örgütü’nden yapılan açıklamada ise uygulamanın suç olduğu kaydedildi.

haberimizvar.net- Antalya Finike’de İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün derslere çarşafla giren imam eşinden haberinin olduğu ortaya çıktı. Müdür Cengiz Coşkun’un çarşaflı öğretmenle daha önce derslere girdiği öğrenildi. Coşkun derste öğrencilerle sohbet ederken imam eşi de kendisine yardımcı oldu.

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri daha önce BirGün’e yaptığı açıklamada çarşafla derse girildiğinden haberleri olmadığını açıklamıştı.


Öte yandan daha önce 2 gün okula giden ilkokul öğrencileri EBA Destek noktalarına 5 gün gitmeye başladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Finike’den bir öğretmen, Yeşilköy, Dağbağ, Çamlıbel, Yazır köylerinde, EBA destek noktaları adı altında imamlar ve çarşaflı eşleri tarafından müfredat dışı ders verildiğini söyledi.

HAFTA İÇİ HER GÜN
Öğretmen, saat 12.40’ta okuldan çıkan öğrencilerin direkt olarak söz konusu okullara gittiğini belirterek, “Beş gün bu noktalarda eğitim alıyorlarmış. İmamlar ve imam eşleri derse giriyor. Okullar normalde kapalı ama bunlar EBA destek noktası altında açılmış okullar” dedi.

***

Hesabını soracağız

SOL Parti Antalya İl Örgütü konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada şunlar dendi: “Finike’de ortaya çıkan olay AKP-MHP koalisyonunun nasıl bir eğitim ve toplum anlayışını halka dayattığını göstermesi açısından güzel bir örnek. Hem Çamlıbel ve Yazır köylerinde çalışan imamlar, hem de Yeşilköy ve Dağbağ köylerinde çalışan imam eşleri çocuklara müfredat ve eğitim programlarında bulunmayan Arapça dersi vermektedirler. İmam eşleri yüzlerini de kapatan bir çarşafla derslere girmektedir. Finike Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerici, partizanca, ayırımcı uygulamaları yasalara, anayasaya ve çocuk hakları bildirgesine aykırıdır ve suçtur. Bunun hesabını soracağız ve sormaya da devam edeceğiz. Finike halkı gerici faşist güruhu SOL’layıp geçecektir.”

***

Ne olmuştu?

Finike’de 4 köy okulunun ikisinde köy imamları, ikisinde ise eşleri ders vermeye başlamıştı. Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşaflı şekilde girdiği ortaya çıkmıştı. BirGün’ün haberinin ardından Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı.
Kaynak: Birgün/ Mustafa Kömüş


 

ilgili haber:
İmamın eşi çarşafla derse giriyor

İmam eşinin çarşaflı derse girmesine ilişkin soruşturma açıldı

 

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.