Haber Girişi: 18.02.2020 - 16:41, Güncelleme: 07.12.2020 - 14:04

Olacak iş değil!

 

Olacak iş değil!

Antalya-Aksu Çayı Taşkın Koruma Projesi kapsamında DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen arazi tapulaştırma işlemlerinin parselasyon haritalarının harita mühendisinin imzası olmadan onaylanıp, askıya çıkması şaşkınlık yarattı.
haberimizvar.net- Bakanlar Kurulu kararıyla Aksu Çayı Taşkın Projesi kapsamında yapılan arazi tapulaştırma ve tarla geliştirme çalışmalarında zincirleme usulsüzlükler dikkat çekti. Tarım ve Orman Bakanlığı denetiminde yüzlerce arsa sahibinin tapulaştırma işlemlerini yürüten DSİ 13. (Antalya) Bölge Müdürlüğü’nün 20 Ağustos 2019 tarihli parselasyon haritası Arazi Tapulaştırma ve TİCGH Şube Müdürü imzasıyla askıya çıktı.  YAPIMCININ İMZASI NEDEN YOK?  Parselasyon haritasında tüm yetkili imzalar olmasına karşın alt yüklenici kısmında harita mühendisinin imzası olmaması dikkat çekti. Eksik imza ile askıya çıkan bölgenin son durumunun yer aldığı parsel haritasına 230 kişi itiraz etti. Ayrıca haritada eksik imzanın bulunduğunu belirten arsa sahipleri Antalya Bölge İdare Mahkemesi’ne kararın iptali ile ilgili başvuru yaptı. DSİ Bölge Müdürlüğü’nün yapılan işlemler ve yazışmaların sehven olduğunu bildirmesi üzerine, mahkeme iptal talebini kabul etmedi.  YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ  Aksu Çayı tapulaştırma kapsamındaki Kundu mevkiinde değerli arsaları içine alan parselasyon haritasının yasal olarak 30 gün askıda kaldıktan sonra tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekirken 18’inci gününde yangından mal kaçırır gibi işlem yapılması arsa sahiplerinin tepkisini çekti.  PARSELASYONA ŞAİBE KARIŞTI  İmzasız parselasyon haritaları, yasal olmayan askı süreçleri, DSİ’deki bürokratlarının mal artışları derken Aksu Çayı Taşkın Projesi kapsamında yapılan arazi tapulaştırma işlemlerine şaibe karışması, arsa sahiplerinin ‘hakkaniyet’ tartışmasını da beraberinde getirdi. Arsa sahipleri konuyu müfettişler tarafından denetlenmesini istedi.  DSİ Dosya 1 için tıklayınız DSİ Dosya 3 için tıklayınız DSİ Dosya 4 için tıklayınız DSİ Dosya 5 için tıklayınız
Antalya-Aksu Çayı Taşkın Koruma Projesi kapsamında DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen arazi tapulaştırma işlemlerinin parselasyon haritalarının harita mühendisinin imzası olmadan onaylanıp, askıya çıkması şaşkınlık yarattı.

haberimizvar.net- Bakanlar Kurulu kararıyla Aksu Çayı Taşkın Projesi kapsamında yapılan arazi tapulaştırma ve tarla geliştirme çalışmalarında zincirleme usulsüzlükler dikkat çekti. Tarım ve Orman Bakanlığı denetiminde yüzlerce arsa sahibinin tapulaştırma işlemlerini yürüten DSİ 13. (Antalya) Bölge Müdürlüğü’nün 20 Ağustos 2019 tarihli parselasyon haritası Arazi Tapulaştırma ve TİCGH Şube Müdürü imzasıyla askıya çıktı.

 YAPIMCININ İMZASI NEDEN YOK?

 Parselasyon haritasında tüm yetkili imzalar olmasına karşın alt yüklenici kısmında harita mühendisinin imzası olmaması dikkat çekti. Eksik imza ile askıya çıkan bölgenin son durumunun yer aldığı parsel haritasına 230 kişi itiraz etti. Ayrıca haritada eksik imzanın bulunduğunu belirten arsa sahipleri Antalya Bölge İdare Mahkemesi’ne kararın iptali ile ilgili başvuru yaptı. DSİ Bölge Müdürlüğü’nün yapılan işlemler ve yazışmaların sehven olduğunu bildirmesi üzerine, mahkeme iptal talebini kabul etmedi.

 YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ

 Aksu Çayı tapulaştırma kapsamındaki Kundu mevkiinde değerli arsaları içine alan parselasyon haritasının yasal olarak 30 gün askıda kaldıktan sonra tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekirken 18’inci gününde yangından mal kaçırır gibi işlem yapılması arsa sahiplerinin tepkisini çekti.

 PARSELASYONA ŞAİBE KARIŞTI

 İmzasız parselasyon haritaları, yasal olmayan askı süreçleri, DSİ’deki bürokratlarının mal artışları derken Aksu Çayı Taşkın Projesi kapsamında yapılan arazi tapulaştırma işlemlerine şaibe karışması, arsa sahiplerinin ‘hakkaniyet’ tartışmasını da beraberinde getirdi. Arsa sahipleri konuyu müfettişler tarafından denetlenmesini istedi. 

DSİ Dosya 1 için tıklayınız

DSİ Dosya 3 için tıklayınız

DSİ Dosya 4 için tıklayınız

DSİ Dosya 5 için tıklayınız

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.