GÜNDEM Haber Girişi: 14.05.2021 - 14:41, Güncelleme: 14.05.2021 - 14:54

Üreten çiftçi aç

 

Üreten çiftçi aç

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla yerli çiftçilerin yaşadıkları sorunlara değinen açıklamalarda bulundu. Başkan Cengiz, “Çiftçi üretmezse insanlık aç kalır, ülkemizde ise üreten çiftçi aç” dedi
haberimizvar.net- 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla yerli tarım üreticilerinin geçmişini ve sorunlarını ele alan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, AKP’nin iktidara geldiği günden bu yana üretimi destekler bir görüntü sergilememesi nedeniyle tarım üreticisinin yalnızlaştığını, sahipsizleştiğini ifade etti. Başkan Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamı şu şekilde: “Üretim kavramının, bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ve standartları açısından ifade ettiği önem paha biçilemezken; tarım üretiminin ne denli önem arz ettiğini de pandemi sürecinde anlamış olduk. Dört bir tarafından bereket fışkıran ülkemizin topraklarında, üretim hacminin büyük bir kısmını oluşturan tarım emekçisi çiftçilerimiz; Cumhuriyet'in ilk yıllarında Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından büyük saygı ve destek görmüş, bunun karşılığını en verimli şekilde üreterek vermiş ve ilk 10 yıllık süreçte ülkemizin gelişimine büyük katkı sağlamışlardır. Cumhuriyet tarihi boyunca çiftçimiz; AKP döneminde olduğu kadar desteksiz, günümüzdeki kadar sahipsiz bırakılmamıştır! Tarım üretimindeki plansızlık başta olmak üzere AKP'nin ekonomi ve dış politikadaki beceriksizliği, üreten sosyal devlet anlayışına olan uzaklığı; tarım üretimini durma noktasına getirmiş, yerli çiftçi ürettiğinden ekmek parası kazanamaz, kredilerle boğuşur hale gelmiştir! İktidara geldiği günden bu yana üretimi gerçek anlamda destekleyen tek bir tavrına rastlamadığımız AKP hükümeti, ekonomik sorunlar yaşayan çiftçiye, pandemi sürecinde de kulağını tıkamış, içerisinde bulunuduğumuz "tam kapanma" adı verilen belirsizlik sürecinde ise çiftçiyi ürettiğini satacak iç ve dış pazardan mahrum bırakarak resmen yok saymıştır! Tarlada, serada, bağda, bahçede alın teri döken çiftçimiz henüz toprağa küsmemişken, zararına üretime devam etmekteyken; tarımda var olan sorunları Cumhuriyet Halk Partisi olarak her fırsatta gündeme getirdik. Bizlerin çok iyi bildiği, AKP'nin de bir an önce öğrenmesi gerektiği gerçek şudur ki; Çiftçi üretmezse insanlık aç kalır! Ne yazık ki ülkemizde sabırla ve inatla üreten çiftçilerimiz aç kalmakta! AKP iktidarında tekrardan "kendi kendine yetebilen" bir ülke konumuna gelemeyeceğimiz aşikardır. Kuruluş felsefesi gereği üretime hak ettiği değeri ve desteği her koşulda sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında; tüm halkımızla birlikte yeniden dışa bağımsız, kendine yetebilen, üreten Türkiye'yi inşa edeceğiz!”
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla yerli çiftçilerin yaşadıkları sorunlara değinen açıklamalarda bulundu. Başkan Cengiz, “Çiftçi üretmezse insanlık aç kalır, ülkemizde ise üreten çiftçi aç” dedi

haberimizvar.net- 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla yerli tarım üreticilerinin geçmişini ve sorunlarını ele alan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, AKP’nin iktidara geldiği günden bu yana üretimi destekler bir görüntü sergilememesi nedeniyle tarım üreticisinin yalnızlaştığını, sahipsizleştiğini ifade etti. Başkan Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamı şu şekilde:
“Üretim kavramının, bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ve standartları açısından ifade ettiği önem paha biçilemezken; tarım üretiminin ne denli önem arz ettiğini de pandemi sürecinde anlamış olduk.
Dört bir tarafından bereket fışkıran ülkemizin topraklarında, üretim hacminin büyük bir kısmını oluşturan tarım emekçisi çiftçilerimiz; Cumhuriyet'in ilk yıllarında Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından büyük saygı ve destek görmüş, bunun karşılığını en verimli şekilde üreterek vermiş ve ilk 10 yıllık süreçte ülkemizin gelişimine büyük katkı sağlamışlardır.
Cumhuriyet tarihi boyunca çiftçimiz; AKP döneminde olduğu kadar desteksiz, günümüzdeki kadar sahipsiz bırakılmamıştır!
Tarım üretimindeki plansızlık başta olmak üzere AKP'nin ekonomi ve dış politikadaki beceriksizliği, üreten sosyal devlet anlayışına olan uzaklığı; tarım üretimini durma noktasına getirmiş, yerli çiftçi ürettiğinden ekmek parası kazanamaz, kredilerle boğuşur hale gelmiştir!
İktidara geldiği günden bu yana üretimi gerçek anlamda destekleyen tek bir tavrına rastlamadığımız AKP hükümeti, ekonomik sorunlar yaşayan çiftçiye, pandemi sürecinde de kulağını tıkamış, içerisinde bulunuduğumuz "tam kapanma" adı verilen belirsizlik sürecinde ise çiftçiyi ürettiğini satacak iç ve dış pazardan mahrum bırakarak resmen yok saymıştır!
Tarlada, serada, bağda, bahçede alın teri döken çiftçimiz henüz toprağa küsmemişken, zararına üretime devam etmekteyken; tarımda var olan sorunları Cumhuriyet Halk Partisi olarak her fırsatta gündeme getirdik.
Bizlerin çok iyi bildiği, AKP'nin de bir an önce öğrenmesi gerektiği gerçek şudur ki;
Çiftçi üretmezse insanlık aç kalır!
Ne yazık ki ülkemizde sabırla ve inatla üreten çiftçilerimiz aç kalmakta!
AKP iktidarında tekrardan "kendi kendine yetebilen" bir ülke konumuna gelemeyeceğimiz aşikardır.
Kuruluş felsefesi gereği üretime hak ettiği değeri ve desteği her koşulda sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında; tüm halkımızla birlikte yeniden dışa bağımsız, kendine yetebilen, üreten Türkiye'yi inşa edeceğiz!”

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.